пʼятниця, 22 червня 2018 р.

Моделювання зачісок залежно від обличчя




https://drive.google.com/drive/folders/13Hmzuhx3S2wfl1IeaxNa4bSe9aASBn7u





Фарбування волосся


Хімічна завивка

Методи філірування волосся


Фази розвитку волосся

https://learningapps.org/watch?v=phbii0s5518

Види пошкодженного волосся

Жіночі стрижки 


Відкритий урок
з перукарської справи
на тему:
«Жіноча стрижка «Каскад»
Спеціальність: Перукар ( перукар-модельэр) Манікюрник
Викладач
Перукарської справи
                       Ілієва Л.С 
Місце проведення:
Дата проведення:____________
Група № ТП-111     
Спеціальність : Перукар ( перукар-модельєр) Манікюрник
Тема програми : «Стрижка волосся»
Тема уроку : «Жіноча стрижка Каскад»
Мета уроку:
Навчальна:
1. Формування знань ,умінь і навичок по обєднанню декількох простих операцій в одну складну;
2.     Удосконалення професійних знань ,умінь і навичок;
3.      Формування вмінь і навичок щодо застосування теоретичних знань на практиці;
4.        Формування уміння самоконтролю;
5.        Навчитися творчо мислити, виробляти ідеї, знаходити шляхи їх реалізації на практиці.
Розвиваюча:
1.     Розвивати уміння аналізувати, порівняння прийомів і методів ;
2.     Розвивати вміння та навички до контролю та планування своєї діяльності;
3.     Розвивати навички групової роботи, критичної оцінки колективної роботи й особистого внеску в її здійснення.
Виховна:
1.     Формувати стійкі якості особистості робітника професіонала;
2.     Закріплювати навички поведінки в нестандартних ситуаціях;
3.     Виховувати потребу у творчості, в удосконаленні естетичного смаку.

Тип уроку: Комбінований урок.
Вид уроку: Бесіда , ділова гра.
                  Методи і прийоми навчання:
Актуалізація знань : запитання для учнів;
Формування нових знань:
-         Розповідь;
-         Розповідь  виконання стрижки Каскад різними способами.
Закріплення нового матеріалу:
-         Діаграма Венна;
-         Проблемна ситуація.
Аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку: обговорення.

Дидактичне забезпечення: план уроку, фото з різними видами стрижки,картки-завдання, листи оцінювання, діаграма Вена, технологічні схеми виконання стрижки, критерії оцінювання.
Форма навчальної діяльності: бесіда та гра.
Оцінювання: бригадно-індивідуальне
                  Перелік умінь та навичок:
Учень повинен знати:
1.       Техніку та способи виконання основних прийомів стрижок;
2.       Поділ волосся на зони.
Учень повинен уміти:
1.       Читати схему технологічного виконання стрижки;
2.       Аналізувати техніку виконання стрижки , за фото або схемою.


Структура уроку
1.     Організаційна частина – 5 хв.
-         Вітання;
-         Перевірка наявності учнів;
-         Перевірка готовності учнів;
-         Діагностування емоційного стану учнів.
2.     Актуалізація знань – 5 хв.
3.     Формування нових знань – 18хв
-         Розповідь  виконання стрижки каскад різними способами. – 10хв.
-         Запитання та відповіді. – 8хв.
4.     Закріплення нового матеріалу – 10хв.
5.     Підведення підсумків – 7хв.
-         Аналіз діяльності учнів на протязі всього уроку – 5хв;
-         Домашнє завдання – 2хв;

Структурно-логічна карта уроку
Структурний
 елемент
 уроку
Дидактичне завдання
                                       Діяльність
Викладача
Учнів
1.Організаційна частина






Організація і психологічне налаштування учнів на психологічну працю.


Доброзичливо вітається і пропонує учням привітати один одного;
Поздоровити народжених в цей день;
Переконливо пропонує правила спілкування на уроці, чітко інформує учнів про те чим вони будуть займатися;
Пропонує учням зробити відмітки в «Календарі настрою» .
·             Швидке налаштування на урок;
·          Включення в діловий ритм та зосередженість;
·     Вітання власними індивідуальними способами;
·     Знайомлять викладача зі змістом «Календаря настрою».
2.Актуалізація знань:

















3. Формування нових знань.







4. Закріплення нового матеріалу.
Діаграма Венна





Проблемна ситуація





5.Підведення підсумків.
Підготовка учнів до наступного сприйняття нової навчальної інформації, забезпечує мотивацію та усвідомлення учнями мети навчально-пізнавальної  діяльності;
Актуалізація опорних знань, умінь учнів.




Засвоєння учнями нової інформації.










Перевірка засвоєння матеріалу.



Пізнавальна самостійність учнів.




Узагальнення і систематизація набутих умінь та навичок трудових прийомів.
Повідомляє тему програми і уроку. Орієнтує учнів щодо місця цього уроку в цілому навчальному курсі, розділі програми.
Мотивує навчальну діяльність у практичному застосуванні набутих знань по темі «Технологія виконання стрижки «Каскад».
Активізація опорних знань учнів за матеріалом попередньої теми. Викладач розповідає
 види стрижки «Каскад» та способи її виконання, в тому числі передовими методами.
Розповідає способи та методи стрижки Каскад.


Розповідає та практично показує способи стрижки Каскад.

Учням пропонується розглянути фото стрижок «Каскад», та заповнити діаграму Вена.
Пояснює та демонструє прийоми та послідовність виконання завдань Відповідає на запитання учнів.
Пояснює учням умови завдання, яке полягає в тому, що потрібно до кожного фото зі стрижкою, підібрати технологічну схему, та обґрунтувати свій вибір.
Повідомлення про досягнення навчальної мети та завдань уроку:
-          Виконання навчально-виробничих завдань;
-          Розбір неточностей, загальних помилок, зазначення шляхів їх попередження;
-          Повідомлення оцінок.
Видає домашнє завдання.


Учні поділяються на дві групи.
Учні слухають, приймають участь в бесіді, опираючись на особистий досвід з проблеми уроку, активно працюють з викладачем.












Учні слухають , приймають участь в бесіді, опираючись на особистий досвід з проблеми уроку, активно працюють з викладачем.
Уважно спостерігають за прийомами виконання стрижок викладачем.

Активна участь обох команд при проведенні дидактичної гри діаграма Вена.





Уважно розглядають фото, обговорюють можливі варіанти. Прислухаються до кожної  думки своїх друзів. Знаходять правильні відповіді.

Учні приймають активну участь у обговоренні та аналізі своєї роботи на уроці.




                                                Хід уроку:
1.     Організаційна частина:
Час проведення – 5хв.
-         Вітання;
-         Перевірка наявності учнів ;
Доповідає староста групи.
-         Перевірка готовності учнів ;
Наявність в учнів конспектів.
-         Діагностування емоційного стану учнів.
Пропоную учням виконати діагностування свого емоційного стану.

2.     Актуалізація знань:
Час проведення -  5 хв.
-         Повідомлення теми програми уроку;
-         Мета уроку: Застосовувати набуті при вивченні сьогоднішньої теми знання, вміння та навички для вирішення конкретних виробничих ситуацій.
-         Сьогоднішній урок не звичайний. Методом жеребкування ,прошу вас  розділитися на дві команди («WELLA» та «Londa»). Від того, як кожен з вас засвоїть новий матеріал, від вашого вміння працювати в команді, вміння застосовувати набуті знання в практиці ,залежить кінцевий результат , як команди , так і індивідуально кожного з вас. Прошу налаштуватися на плідну працю.
-         Мотивація навчальної діяльності .
Сучасний перукар – це не тільки фахівець, який створює гарний настрій клієнту завдяки гарній зачісці, він також стиліст, що може створити ваш цілісний образ, психолог, що дасть вам добру пораду, дизайнер, який придумає нову зачіску . Для того, щоб опанувати секрети складного перукарського мистецтва, треба постійно вчитися та вдосконалюватися в обраній професії. Саме професійна діяльність потребує від вас самостійного застосування набутих під час навчання знань, умінь та навичок для вирішення конкретних виробничих завдань,що ми і спробуємо зробити на уроці, а саме, набути знань, умінь та навичок у виконанні стрижки Каскад. Дана стрижка виконується різними способами, в залежності від бажання кінцевого результату. Стрижка, також, відрізняється й за ступенем складності виконання технологічного процесу.
3.     Формування нових знань
Час проведення – 18хв.
1)    Розповідь:
Час проведення – 8хв.
Перевага Каскаду полягає в різноманітності видів цієї стрижки, що дозволяє корегувати недоліки практично будь-якої зовнішності, або підкреслити наявні гідності. Наприклад, рідке або тонке волосся можна зробити візуально більш густим і обємним, а густі і неслухняні «приборкати», прибравши зайве. Довге волосся з цією стрижкою буквально оживає, стаючи більш рухливим. Стрижка Каскад також дозволяє експериментувати з чілкою, підбираючи оптимально підходящий варіант до кожного типу обличчя. Укладати волосся можна , підкручуючи волосся , що біля обличчя – всередину, а можна – догори.
Для виконання даної стрижки застосовують ножиці з прямим полотном, філірувальні ножиці , а також філірувальний ніж, що є прогресивним методом виконання даної стрижки.
 Часто для  створення такої стрижки використовують спеціальну техніку, при якій волосся стрижуть строго під кутом 90 гр. Як правило,довжина волосся збільшується від більш коротких у внутрішній зоні до більш довгих у зовнішній. Менша довжина волосся забезпечує об’єм стрижки у внутрішній зоні, що являється характерною рисою стрижки Каскад.
Якщо у внутрішній зоні виконати більш довгі пасма, то ми отримаємо подовжені слої і каскад волосся буде явно видно в нижній частині стрижки.
Прошу учнів звернути увагу на фото зі стрижками.
Коротке волосся у внутрішній зоні, забезпечує об’єм волосся в тімяній зоні та плавний каскад по всій довжині стрижки.
 Запитання для команд:
Кожна вірна відповідь надає команді 1 бал, та члену команди, який дав вірну відповідь.
1.     Що таке лінія дизайну?
Очікувана відповідь: ( Лінія дизайну – це контрольне пасмо, вздовж якого виконується стрижка)
2.     Дайте визначення – нерухома лінія дизайну.
Очікувана відповідь: (Незмінна лінія дизайну)
В стрижці Каскад застосовується нерухома лінія дизайну, тобто усі пасма волосся зводяться до контрольного  пасма й стрижуться.
Виконуючи дану стрижку , застосовують як одну лінію дизайну – це коли усі пасма волосся зводяться до контрольного пасма й виконується стрижка; так і дві лінії дизайну й три, що являється прогресивними методами виконання даної стрижки. На сьогоднішньому уроці ми розглянемо виконання стрижки «Каскад» з однією лінією дизайну.
Проділи можуть виконуватися вертикальні, горизонтальні або діагональні. Оскільки , застосовується перпендикулярне відтягування пасом , відносно до проділів, схема поділу волосся на проділи визначає те направлення, в якому збирається волосся.
При вертикальному проділу, волосся відтягується перед обличчям, що забезпечує короткі пасма біля обличчя та зменшення слоїв – в направленні потилиці. Виконуючи горизонтальні проділи, пасма відтягуються для стрижки догори, що забезпечує рівномірне роз приділення каскаду по всій окружності голови .
Виконуючи діагональні проділи волосяного покриву голови, застосовуючи лицьову діагональ, відтягування пасом відбувається під кутом 45 гр. При застосуванні даного методу стрижки забезпечується активний каскад волосся від обличчя з подовженням в потиличній зоні. Волосся на маківці – подовжене.
Даний спосіб виконання проділів забезпечує укорочення волосся на маківці, яке подовжується у напрямку до обличчя.
Кут відтягування пасом дорівнює 90 гр. Однак, керуючи кутом відтягування пасма, можна досягнути збільшення або зменшення відстані, яка відокремлює довжину від лінії дизайну.
Прогресивним методом являється стрижка із застосуванням діагональних проділів.
Положення пальців або ножиців при виконанні стрижки Каскад може бути паралельним або непаралельним, в залежності від дизайну та ступеню збільшення довжини пасом. Положення руки визначається відносно зони голови, яка підстригається.
Прогресивним методом стрижки являється при непаралельному розташуванні пальців. Але , на сьогоднішньому уроці ми з вами розглянемо тільки паралельне розташування пальців.
Явам продемонструю способи стрижки Каскад. (Для економії часу стрижку демонструю тільки на півголови)
2) Розповідь з практичним показом виконання стрижки Каскад різними способами (4 способи)
Час проведення -10хв.
Демонструючи вправи, звертаю увагу учнів на те, що:
Ви вже знаєте , що будь-яка стрижка виконується на вимитому волоссі. Для забезпечення рівномірності зрізів, дана стрижка виконується на вологому волоссі.
І варіант виконання стрижки.
Розподілити волосся центральним проділом. Стрижку починати із тімяної зони. На тімяній зоні відділити тонке пасмо, прямокутної форми. Відтягнути його до гори, під кутом 90 гр. Визначити довжину пасма, враховуючи при цьому довжину чілки. Зріз виконується паралельно прділу(контрольне пасмо). (Усі ці вправи вам знайомі з попередніх уроків). Наступне пасмо відділяється горизонтальним проділом, паралельно контрольному пасму. Зріз виконується, орієнтуючись на контрольне пасмо. Спочатку виконувати стрижку однієї сторони голови, а потім іншої, при цьому дотримуючись кута відтягування. Пасмо повинно відтягуватись перпендикулярно проділу. Зріз виконується паралельно проділу. Для забезпечення рівномірності каскаду, пасма відділяти не товсто. Продовжувати відділяти пасма, просуваючись до нижньо-потиличної зони. Закінчивши виконувати стрижку однієї частини голови , перейти до іншої. Стрижка виконується в дзеркальному відображенні, тобто так, як виконували попередню сторону. Виконати окантування , з’єднуючи при цьому чілку з скроневою зоною волосся , а скроневі – з потиличною зоною. Виконати філірування кінців пасом волосся. (Окантування волосся та філірування ви виконували на попередніх уроках).

ІІ варіант виконання стрижки Розподілити волосся центральним проділом. Стрижку починати із тімяної зони. Чілка – контрольне пасмо. На потиличній зоні відділити, біля центрального проділудділити тонке пасмо. Відчесати пасмо паралельно відчесаній чілки. Довжина пасма з потиличної зони повинна дорівнювати довжині пасма чілки. Виконати зріз пасма потиличної зони на рівні довжини чілки. Виконати паралельний проділ по відношенню до чілки. Стрижка виконується з відтягуванням волосся до контрольного пасма (чілки). Спочатку виконувати стрижку однієї сторони голови, а потім іншої, при цьому дотримуючись кута відтягування. Пасмо повинно відтягуватись перпендикулярно проділу. Зріз виконується паралельно проділу. Для забезпечення рівномірності каскаду, пасма відділяти не товсто. Продовжувати відділяти пасма, просуваючись до потиличної зони. Закінчивши виконувати стрижку однієї частини голови , перейти до іншої. Стрижка виконується в дзеркальному відображенні, тобто так, як виконували попередню сторону. Виконати окантування , з’єднуючи при цьому чілку з скроневою зоною волосся , а скроневі – з потиличною зоною. Виконати філірування кінців пасом волосся.


ІІІ варіант виконання стрижки
Волосся розподіляють проділами: від вуха до вуха через маківку,та вертикальним - від маківки до шиї. Стрижку починають із потиличної зони. Від маківки відступають 3-4 см, униз проводять два косих проділи до правого та лівого потиличних виступів, які утворюють трикутник. Волосся з трикутника відчісують угору перпендикулярно до поверхні голови.
Це пасмо визначають контрольним. (Із попередніх уроків , ви вже знаєте, що таке контрольне пасмо). Його зістригають зовнішнім зрізом на бажаній довжині.(Зовнішній зріз ви вже виконували на попередніх уроках).
Волосся скронь стрижуть від маківки до обличчя. Пасма відділяють діагональними проділами та зістригають, урівнюючи з контрольним пасмом.
Волосся розчісують за ростом і виконують окантування.
ІV варіант виконання стрижки.
Розподілити волосся центральним проділом. Стрижку починати із тімяної зони , чілка – контрольне пасмо. Виконати лицьову діагональ з одного боку проділу. Стрижка виконується з відтягуванням волосся до контрольного пасма (чілки). Спочатку виконувати стрижку однієї сторони голови, а потім іншої, при цьому дотримуючись кута відтягування. Пасмо повинно відтягуватись перпендикулярно проділу. Зріз виконується паралельно проділу.(Паралельні зрізи ви застосовували у виконанні практичних завдань , на попередніх уроках) Для забезпечення рівномірності каскаду, пасма відділяти не товсто. Продовжувати відділяти пасма, просуваючись до потиличної зони. Закінчивши виконувати стрижку однієї частини голови , перейти до іншої. Стрижка виконується в дзеркальному відображенні, тобто так, як виконували попередню сторону. Виконати окантування , з’єднуючи при цьому чілку з скроневими частинами , а скроневі – з потиличною частиною. Виконати філірування кінчиків пасом волосся.
Після виконання практичних вправ, викладач відповідає на питання учнів(4хв).
4.Закріплення нового матеріалу
Час проведення – 10хв.
А зараз прошу вас бути уважними і зібраними. Заповніть картки з діаграмою Вена. Розгляньте уважно фото стрижок й знайдіть спільні й відмінні ознаки. Результати обговорення занесіть до діаграми Вена.
На розв’язання даного завдання ви маєте 8хв.
Прошу капітанів команд відмітити найактивніших членів команд , на оціночних картках.
Очікувані результати:
Стрижки, які порівнюються
Спільні ознаки
Відмінні ознаки
І і ІІ
  1. Мають 1 нерухому лінію дизайну;
  2. Паралельне положення пальців;
  3. Видовжена форма стрижки;
  4. Відтягування пасом волосся до обличчя;
  5. Розташування каскаду волосся в нижній частині стрижки;
  6. Довжина волосся в тімяній зоні (зменшується від маківки до чола)
  1. Проділи (І – вертикальні, ІІ – горизонтальні);
  2. Кут відтягування пасма (І – 90 гр., ІІ – 45 гр);
  3. Ширина каскаду (І – не високе розташування, ІІ – високе розташування)
ІІ і ІІІ
1.      Мають 1 нерухому лінію дизайну;
2.      Паралельне положення пальців.
1.      Проділи (ІІ – діагональні, ІІІ – горизонтальні);
2.      Кут відтягування пасом (ІІ – 45 гр, ІІІ – 90 гр);
3.      Форма стрижки (ІІ – видовжена, ІІІ- більш округла);
4.      Розташування каскаду (ІІ – нижня частина стрижки, ІІІ – по всій поверхні стрижки);
5.      Довжина волосся в тімяній зоні ( ІІ – зменшення довжини волосся від маківки до чола, ІІІ – однакової довжини по всій площині тімяної зони)

ІІІ і ІV
1.      Мають 1 не рухому лінію дизайну;
2.      Розташування каскаду по всій поверхні стрижки;
3.      Форма стрижки – округла;
4.      Положення пальців – паралельне.
1.      Проділи (ІІІ – горизонтальні, ІV – діагональні);
2.      Кут відтягування пасом (ІІІ – 90 гр., ІV- 45 гр);
3.      Довжина волосся тімяної зони (ІІІ – має однакову довжину по всій площині тімяної зони, ІV – довжина волосся збільшується від маківки до чола).

ІV і І
1.      Мають одну не рухому лінію дизайну;
2.      Паралельне положення пальців.
1.      Проділи (І – вертикальні, ІІ – діагональні);
2.      Кут відтягування пасом (І – 90 гр, ІV- 45 гр);
3.      Розташування лінії дизайну (І – перед обличчям, ІV – в зоні маківки);
4.      Розташування каскаду (І – в нижній частині стрижки, ІV – по всій площині стрижки);
5.      Довжина волосся в тімяній зоні (І – зменшення довжини волосся від маківки до чола, ІV – збільшення довжини волосся від маківки до чола);
6.      Форма стрижки (І – видовжена, ІV – більш округла).

І і ІІІ
1.      Мають одну не рухому лінію дизайну;
2.      Кут відтягування пасом – 90 гр.;
3.      Паралельне положення пальців.
1.      Розташування лінії дизайну (І- перед обличчям, ІІІ – в зоні маківки);
2.      Розташування каскаду (І – в нижній частині стрижки, ІІІ – по всій площині стрижки);
3.      Форма стрижки (І – видовжена, ІІІ – більш округла).

ІІ і ІV
1.      Проділи - діагональні;
2.      Кут відтягування пасом - 45 гр.
3.      Паралельне положення пальців.
1.      Проділи (ІІ – лицьова діагональ, ІV – зворотна діагональ);
2.      Розташування лінії дизайну(ІІ – в тімяній зоні,  ІV – в зоні маківки);
3.      Довжина волосся в тімяній зоні (ІІ – зменшується від маківки до чола, ІV – збільшується від маківки до чола);
4.      Форма стрижки (ІІ – видовжена, ІV – більш округла);
5.      Розташування каскаду (ІІ – в нижній частині стрижки, ІV – по всій площині стрижки).

І, ІІ, ІІІ і ІV
1.      Мають 1 не рухому лінію дизайну;
2.      Паралельне положення пальців.

Проблемна ситуація
Час проведення – 10хв.
Створення зачіски – ключ до вашого професійного успіху, адже ви – майбутні перукарі-модельєри. Сьогодні поняття «моделювання» - це не лише процес творення моделей, а й розробка на основі моделі різних її варіантів, а також процес відтворення моделі за фотографією, малюнком та схемою.
Прошу вас розглянути фото,які лежать на столі. Кожній команді потрібно вибрати чотири фото зі стрижками «Каскад», виконані різними способами, а також підібрати до них схеми технологічного виконання даних стрижок. На виконання даного завдання у вас є 3 хв.
Після обговорення , команди обґрунтовують свій вибір.
Очікувані результати:
Фото 6 і 7 відповідає схема 1
Стрижки відрізняються від інших довжиною волосся в тімяній зоні – воно коротке, а також подовжується від маківки до чілки. Стрижки мають більш округлу форму;
Фото 1 і 5 відповідає схема 4
Стрижки відрізняються видовженою формою.Каскад волосся розташований в нижній частині стрижки;
Фото 2 і 4 відповідає схема 3
Стрижки відрізняються видовженою формою й каскадом волосся, яке розташоване високо у порівнянні зі стрижками 1 і 5.
Фото 3 і 8 відповідає схема 2
Стрижки відрізняються від інших не великою довжиною волосся, більш округлою формою, однаковою довжиною волосся в тімяній зоні та рівномірним розташуванням каскаду по всій площині стрижки.
5.Підведення підсумків
Час проведення – 7хв.
Аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку
На даному етапі уроку пропоную учням проаналізувати свої вміння застосовувати набуті знання під час виконання практичного завдання, а також зробити аналіз роботи команди, в яких працювали.
Дуже вдячна вам за творчий підхід у виконанні поставлених завдань, за
старанність та професійність з якими ви виконували й розв’язували не прості завдання. На сьогоднішньому уроці ви дуже гарно виконували завдання з теми «Виконання базової жіночої стрижки Каскад». Набуті вами ,на сьогоднішньому уроці ,знання, уміння, навички, вам знадобляться в практичній діяльності на виробництві. Робота в малих групах сприяла розвитку вашій комунікабельності. Ви навчилися критично оцінювати колективну роботу й особисту. Як справжні фахівці, ви успішно розв’язували проблемні завдання
-         Повідомлення оцінок.
 Домашнє завдання :                                                                          
Час видачі завдання – 2хв.
Домашнє завдання учні обирають самостійно з урахуванням рівня своєї підготовленості.
Домашнє завдання (диференційоване) :
·                   Обовязкове:
1.Законспектувати технологічний процес стрижки Каскад , виконану різними способами.
2. Замалювати технологічні схеми стрижки Каскад.
Високий рівень - на вибір:
·                   Розробити технологічну схему виконання стрижки Каскад за допомогою філірувального ножа.
·                   Розробити схему виконання стрижки Каскад з використанням технології непаралельного розміщення пальців.
·                   Розробити Картку-алгоритм виконання стрижки Каскад(Будь-яким способом)
Заповнення календаря настрою:
Час заповнення – 1хв.
Учням пропонується заповнити календар настрою

Додатки
Календар настрою                                    
№ п/п

Прізвище, імя учня

              

            

        
1.




2.




3.




4.




5.




6.




7.




8.




9.




10.




11.




12.




13.




14.




15.





  - червона картка
 - зелена картка
 - синя картка



Пам’ятка
«Порядок організації роботи в малих групах»
1.      Уважно прочитайте отримане завдання.
2.      Обговоріть його в групі.
3.      Уважно вислухайте думку кожного члена групи.
4.      Спільно розгляньте варіанти розв’язання даної виробничої ситуації.
5.      Виробіть загальне рішення.
6.      Вирішити, хто буде відстоювати думку групи при колективному обговоренні.



Картка аналізу діяльності учнів на уроці                                        
№1
№ п/п
Прізвище, імя учня
Діаграма Вена
Проблемна ситуація
Середній бал
1.




2.




3.




…7.





Комплект фотографій     - 1 шт (71 фото)             
                                      


Картка - завдання (2 шт)                                                                                            Додаток5
1.     Розгляньте чотири види стрижок «Каскад».
2.     Розгляньте Технологічну схему виконання даної стрижки.
3.     Знайдіть ознаки спільності та відмінності в даних стрижках ,та в технології виконання стрижок.
4.     Запишіть результати своїх спостережень в діаграму Вена, де вільний простір в колах – ознаки схожості, спільний простір – ознаки схожості.

Стрижки, які порівнюються
Спільні ознаки
Відмінні ознаки
І і ІІ


ІІ і ІІІ


ІІІ і ІV


ІV і І


І і ІІІ


ІІ і ІV


І, ІІ, ІІІ і ІV




Лист оцінювання                                                                                  Додаток7
Команда «»

Точність
визначення
понять

Повнота
відповідей

Кількість балів

Точність
визначення
понять

Повнота
відповідей

Кількість балів
0,5 бала
0,5 бала














Середній бал

Учасники команди:
1.
2.
3.
 15.


Команда «LONDA»

Точність
визначення
понять

Повнота
відповідей

Кількість балів
0,5 бала
0,5 бала














Середній бал

Учасники команди:
1.
2.
3.
 15.


Комплект фото – 1 шт (8 фото)              
                  2 3 4                     
5 6 7 8
Комплект технологічних схем (4 шт)                                                       
1)    Технологічна схема виконання стрижки «Каскад»
1                         2            

3                              4

2)    Проділи та положення пальців при виконанні стрижки «Каскад»
  
3)    Кут відтягування пасом при виконанні стрижки «Каскад»

4)    Лінія дизайну у виконанні стрижки «Каскад»
одна нерухома лінія дизайну.


     дві нерухомі лінії дизайну.

  три нерухомі лінії дизайну.

Лист оцінювання                                                                                
Команда «WELLA»

               
Точність
визначення
понять
Повнота
відповідей

Кількість балів

0,1 - 0,5 бала

0,1 - 0,5 бала















Середній бал

Учасники команди:
1.
2.
3.
           …7.


Команда «Londa».
№ п/п

   Прізвище, імя учня
Точність
відображе
ння
тех..процесу

Повнота
відповідей

Кількість балів
Середній бал
0,1 – 0,5
бала
0,1 – 0,5
бала


1.





2.





3.






Плакат  «Інструменти для виконання стрижки «Каскад»                    










                      
Картка домашнього завдання       

Обовязкове:
 1.Законспектувати технологічний процес стрижки Каскад , виконану різними способами.
2. Замалювати технологічні схеми стрижки Каскад.
Високий рівень - на вибір:
·                   Розробити технологічну схему виконання стрижки Каскад за допомогою філірувального ножа.
·                   Розробити технологічну схему виконання стрижки Каскад з використанням технології непаралельного розміщення пальців.
·                   Розробити картку алгоритм виконання стрижки каскад.