Тема №1 : Інструменти перукаря

Під час операцій стрижки волосся необхідними атрибутами перукаря є ножиці та гребінець.
Ножиці виготовляють з високоякісної легованої сталі з антико­розійним покриттям із хрому, титану тощо. Сучасні зразки ножиць передбачають антиалергійне покриття. Перукарські ножиці відрізняються від тих, якими ми користуємось у повсякденному побуті. Вони значно легші за звичайні, завдовжки приблизно 14-17 см і мають гострі кінчики.
Якість стрижки залежить від гостроти ножиць.
Ножиці, як і будь-який інший ріжучий інструмент перукаря, заточують тільки в спеціальних майстернях. При заточуванні перукарського інструменту некваліфікованим майстром може бути змінений кут заточки ріжучої площини, що ускладнює виконання операції. При дуже гострому куті заточування інструмент швидко тупиться, тому що його жало стає значно тонше і, отже, слабкіше. При дуже тупому куті заточування ножицями користуватися не можна. Заточуйте ножиці тільки у фахівців, а якість перевіряйте на шматочку вати, волоссі.
Ножиці складаються з трьох частин: двох однакових половинок, що скріплюються за допомогою гвинта. Кожна половинка ножиць складається з полотна, важеля і кільця. На полотні ножиць є кінці, жало і робочі поверхні (що труться боку полотна). Полотно є головною частиною ножиць.
Найпоширеніший і необхідний інструмент перукаря - гребінець. Без нього неможливе виконання ні однієї операції по обробці волосся.
Матеріали, з яких виготовляють гребінці, повинні бути стійкими до впливу хімічних речовин, що застосовуються в перукарнях, не деформуватися від гарячої води, добре відшліфовані, так як задирки на зубцях можуть зашкодити зовнішній лускатий шар волосся, а також шкіру волосяного покриву. Необхідно також, щоб гребінці виготовлялися з матеріалу, не здатного накопичувати електричні заряди.
Наступна важлива вимога до гребінець - пружність матеріалу, з якого вони виготовлені. Щоб не розривати і не висмикувати сплутане волосся при розчісуванні, гребінець має амортизувати.
Гребінці бувають металеві та неметалеві. Перевага металевих гребінців з алюмінієвих сплавів перед гребінцями з інших матеріалів - найбільша стійкість до впливу підвищеної температури, що дуже важливо під час гарячої завивці волосся щипцями. Але металеві гребінці часто мають задирки і тому вимагають більш ретельної перевірки перед застосуванням.
Металеві гребінці не рекомендуються використовувати при хімічній завивці, тому що при препарати для хімічних завивок вступають з окисом металу в реакцію. У результаті частина препарату, яка прореагувала з окисом металу, не може впливати на волосся. Склад для завивки стає слабший, він як би розбавляється тією частиною препарату, яка вступила в реакцію з окисом металу.
ІІ. Види гребінців. Прийоми тримання гребінця.
Гребінці складаються з обушка та зубців, розрізняються за дов­жиною, шириною, частотою та розміром зубців.
                     Картинки по запросу перукарски расчески гребень
Рис. 1.1. Будова гребінця: 1 - зубці, 2 - обушок, 3 - ручка.
Гребінці бувають:
- металеві - алюмінієві, дюралеві;
- неметалеві - з пластмаси, капрону, ебоніту, кістки, галаліту, целулоїду, силікону.
При роботі з хімічними препаратами застосовуйте тільки неме­талеві гребінці. Через ушкодження лусок небажано працювати ме­талевим гребінцем з вологим волоссям.
Найпоширеніший вид інструменту - пластмасові гребінці.
Залежно від призначення гребінці розподіляють на 4 основні групи:
-    комбіновані (рідкі та часті зубці);
-    однорідні (зубці рівномірні);
-    з гострою ручкою (хвостиком);
-    зі звичайною ручкою.
Комбіновані гребінці поєднують на робочій поверхні ділянки густих і рідких зубців. Застосовуються в жіночих і чоловічих залах для розчісування, стрижки, холодного й гарячого укладання, начі­сування, тупірування волосся (рис. 1.2).
 Похожее изображение

Рис. 1.2. Комбіновані гребінці
В однорідних гребінцях по всій поверхні частота розміщення зубців однакова. Використовуються для розчісування, укладання та стрижки (рис. 1.3).

Картинки по запросу перукарски расчески гребень
Рис. 1.3. Гребінці з однорідним розташуванням зубців

Гребінцями з гострою ручкою «хвостиком» зручно розподіляти волосся на пасма, ними працюють під час накручування на бігуді, коклюшки .
Звичайна ручка гребінця може бути заокруглена або у вигляді «вилочки» (рис. 1.4). Першим гребінцем користуються при фарбу­ванні волосся, другим - при укладанні.

Картинки по запросу перукарски расчески гребень

Рис. 1.4. Гребінці: а - зі звичайною ручкою; б - для укладання волосся з «вилочкою»
Функціональністю гребінців обумовлені їх нові розробки:
- гребінці з гачками для мелірування;
- фігурні гребінці для створення рельєфних ліній укладки;
- гребінці зі спеціальними насадками «страйпер» (рис. 1.5), гребінці-щіточки для фарбування;
 Картинки по запросу расчёска страйпер для мелирования

Рис 1.5. Гребінець для фарбування волосся «страйпер»

- гребінці «арфа» - для кучерявого волосся;
- гребінці з «рівнем» для контролю нахилу інструмента відносно поверхні підлоги, для стрижок із платформою «флатопер» (рис. 1.6).


 Картинки по запросу расчёска Флаттопер
Рис. 1.6. Гребінець «флатопер»

Прийоми тримання гребінця. Залежно від операцій користу­ються п'ятьма основними та трьома допоміжними прийомами три­мання гребінця.
Основні прийоми:
1-й - гребінець тримають за обушок зубцями вниз, великий па­лець і мізинець із внутрішнього боку, вказівний, середній, підмізин­ний - із зовнішнього боку гребінця. Для холодного укладання гребінець у правій, для гарячого - у лівій руці (рис. 1.7. а);
2-й - гребінець у лівій руці, зубцями вгору, великий палець на обушку, вказівний — на зубцях, інші пальці підтримують гребінець зовні (тушування волосся) (рис. 1.7. б);
3-й - гребінець у лівій руці, зубцями вниз, великий палець із внутрішнього, вказівний - із зовнішнього боку гребінця (тушуван­ня, вичісування волосся) (рис. 1.7. в);
4-й - неробоче положення. Гребінець тримають у лівій руці, зуб­цями в долоню, великий палець притискає його до долоні (рис. 1.7. г);
5-й - взаємодія гребінця та ножиць під час стрижки. Гребінець і ножиці у правій руці, кільце ножиць на підмізинному пальці, вели­кий палець притискає гребінець до ножиць, зубці гребінця спрямо­вані до пальців (рис. 1.7. д).
Допоміжні прийоми:
1-й - гребінець у правій руці зубцями вниз, великий палець із внутрішнього боку гребінця, всі інші зовні (розчісування волосся) (рис. 1.7. е);
2-й - гребінець зубцями в долоню у лівій руці, мізинець прити­скає гребінець до долоні (накручування волосся) (рис. 1.7. ж);
3-й - гребінець у правій руці зубцями від себе, великий палець притискає гребінець до кулака (рис. 1.7. з).
Дезінфікуйте гребінець після кожного клієнта, у міру забруд­нення мийте мильним розчином.
Картинки по запросу прийоми тримання гребінця
Рис. 1.7. Прийоми тримання гребінця

ІІІ. Види ножиць. Прийоми тримання ножиць.
Перукарські ножиці (рис. 2.1.) бувають прямі (прості) та зубчасті - філірувальні.
Картинки по запросу ножницы для стрижки
Рис. 2.1. Складові частини ножиць: 1 - кільця; 2 - важіль; 3 - робоче полотно, 4 - жало; 5 - кінчик; 6 - обушок, 7 - гвинт

Ножиці виготовляють з високоякісної легованої сталі з антико­розійним покриттям із хрому, титану тощо. Сучасні зразки ножиць передбачають антиалергійне покриття.
Прямі ножиці призначені для стрижки, окантування, тушуван­ня, філірування волосся, стрижки вусів, борід.
Обидва полотна ножиць прямі і ріжучі. Ножиці бувають з мікронасічкою, алмазним напиленням або без них. Перші - високоточні і не потребують додаткового заточування, другі - періодично зато­чують. Ножиці можуть мати полотна завдовжки 4,5-6 см, гостру або тупу форму кінців, обмежувач, упор-підсилювач на кільці для мізинця (рис. 2.2.).
Картинки по запросу ножницы для стрижки
Рис. 2.2. Прямі ножиці: а - з мікронасічкою або алмазним напиленням, б - прості
Якість стрижки залежить від гостроти ножиць. Заточуйте ножиці тільки у фахівців, а якість перевіряйте на шматочку вати, волоссі.
Філірувальні ножиці застосовують для проріджування волосся. Бувають однобічні й двобічні з різною формою та частотою зубців (рис. 2.3.).
б
 Картинки по запросу ножницы для стрижкиКартинки по запросу ножницы для стрижки

                        Філірувальні ножиці. а - однобічні, б - двобічні

Не можна користуватись перукарськими ножицями в побуті. Зберігайте ножиці у футлярі! Стежте за їх чистотою, бережіть від ударів, дії вологи, хімікатів, регулярно просушуйте, змащуйте, заточуйте.
Зростає популярність технологій стрижки так званими «гаря­чими ножицями». Принцип роботи термосистем з гарячими ножи­цями базується на тому, що під час стрижки волосся оплавляється на зрізі. Це захищає волосся від контакту його відкритої поверхні з зовнішнім середовищем, зберігає природну вологість і протеїни, оздоровлює волосся.
Нові модифікації термосистем оснащені міні-комп'ютерами, які налаштовують апарати залежно від типу волосся на оптимальну температуру нагріву ножиць і підтримують її в процесі стрижки.
Прийоми тримання ножиць:
1-й - основний робочий; ножиці тримають у правій руці, ве­ликий палець фіксує нижнє кільце, підмізинний - верхнє, вказівний та середній пальці охоплюють верхній важіль ножиць (рис. 2.4.α).
Якщо є підсилювач, на ньому знаходиться мізинець. Працює тільки великий палець. Положення ножиць - горизонтальне;
2-й - положення пальців аналогічне, але долоня повернута догори, кінці ножиць спрямовані донизу. Положення ножиць верти­кальне, під кутом (рис. 2.4 б);
3-й - неробочий - ножиці знімають з великого пальця, утриму­ють у долоні іншими пальцями (рис. 2.4. в).
Передавайте ножиці закритими і кільцями вперед.

Рис. 2.4. Прийоми тримання ножиць:Картинки по запросу прийоми тримання ножиць
а - горизонтальне положення ножиць, б- положення ножиць під кутом, в - неробочий
Для виконання стрижки важливо засвоїти узгоджені прийоми тримання ножиць і гребінця. Лівою рукою здебільшого утримують пасма волосся, правою - ножиці. Гребінець переходить за не­обхідності до лівої чи правої руки. Ножиці можуть знаходитись у робочому або неробочому положенні (рис. 2.5.).

Рис. 2.5. Прийоми тримання ножиць і гребінця
 Похожее изображение

  Домашнє завдання:
1. Вивчити пройдений матеріал, вправлятися у правильному триманні ножиць та гребінця.

Метод розробка

1 коментар:

  1. Нужно еще вспомнить что косметика для волос является таким же инструментом для мастера-парикмахера как машинка или ножницы, знание - сила

    ВідповістиВидалити